Pszichológus Online

Nevetés, humor, avagy a viccek csábító ereje

Azt régóta tudjuk, hogy a nevetés akár gyógyító hatású lehet.

Christopher Wilbur és Lorne Campbell, a University of Western Ontario kutatói most arra kerestek választ, mi a különbség nők és férfiak között a humorhoz való viszonyulásban.

Kiderült, hogy a nők, amikor társat keresnek, nagyra értékelik a partnerük humorérzékét.

És – nem túl meglepően az is -, hogy a férfiak sokkal humorosabbnak gondolják magukat a valóságosnál…

A férfiak az első randevúkon arra törekszenek, hogy megmutassák humorérzéküket, amelyet a nők el is várnak. A női nevetés a szexuális befogadókészség jele is. Egy ilyen hangulatú első randevúnak statisztikailag kimutathatóan gyakoribb a folytatása.

A kutatásban megkérdezettek vélekedése szerint ugyanis a humorérzékhez egyértelműen magasabb intelligencia társul.

A cikket olvasva nem gondolom, hogy világmegváltó eredmények, következtetések születtek. Nem is gondolom túl komolynak a vizsgálatot, hiszen mindössze 266 megkérdezett volt, a 21-35 év közötti korosztályból. Ez pedig édeskevés egy igazi tudományos megállapításhoz.

Amiért mégis írok róla, az maga az alaptéma.

Hiszem, hogy amíg nevetni tudunk, együtt valakivel, vagy akár magunkban, belátva és egy kicsit szarkasztikusan szemlélve a hibáinkat, botlásainkat, addig nincs nagy baj.

Természetesen senkit nem buzdítok arra, hogy elviccelje a problémáit.

De tudjunk nagyokat nevetni akkor, amikor annak helye van az életünkben.

Nem csak a gyógyulásért, hanem a megelőzésért is.

Forrás: Psychology Today

Share

Pszichológus szerző:

Mottó: Imádom a pszichológiát. Ezért is választottam hivatásként.

Bemutatkozás: Az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Pszichológia szakán 1986-ban végeztem, majd 1988-ban klinikai szakpszichológusi képesítést szereztem.

A veszprém megyei Káptalantótiban található magánrendelőmben pszichoterápiás segítséget, tanácsadást nyújtok azok számára, akik önértékelési vagy életvezetési nehézségekkel, önbizalomhiánnyal küzdenek, akik úgy érzik, hogy aktuálisan elakadtak az életükben vagy éppen döntésképtelennek érzik magukat egy sorsdöntő helyzetben.

Támogató terápiában segítek a gyász, veszteség, krízishelyzet érzelmi feldolgozásában.

Egyéni terápia és tanácsadás keretében segítem a depressziós levertséggel, szorongással és pánikjellegű tünetekkel hozzám fordulókat.

1990 óta foglalkozom meddőségi panaszokkal küzdő és lombikbébi-programban részt vevő házaspárokkal, segítve a gyermekre várakozás nehéz időszakának lelki megélését. Tapasztalataimról „Várva Várt Babák – Lombikbébi történetek” címmel könyvet írtam.

Házaspároknak párkapcsolati terápia keretében, hosszú évek gyakorlata alapján kidolgozott módszerrel adok útmutatást arra vonatkozóan, hogyan lehet közösen túljutni egy-egy hullámvölgyön, konfliktussal terhelt, elbizonytalanodott időszakon.

Azok számára, akik nem tudnak személyesen felkeresni, online tanácsadást nyújtok skype-on.

Időpont-egyeztetés e-mail-en vagy a 06-30-99 15 651-es telefonszámon lehetséges.

Szakmai tapasztalataimról, módszereimről további részleteket a honlapomon talál. Ha úgy érzi, segíthetek, örömmel várom jelentkezését!

Amire büszke vagyok:

Talán ezt a kérdést a legnehezebb megválaszolni, hiszen szerénytelenségnek tűnhet…Büszke vagyok a Gyermekeimre és a szakmai munkámra egyaránt. Ha újra kellene kezdenem, mindent éppen így csinálnék….